چگونه ویپ و جویس تقلبی را تشخیص دهیم ؟

چگونه ویپ و جویس تقلبی را تشخیص دهیم ؟ 49

 

چگونه ویپ و جویس تقلبی را تشخیص دهیم ؟

 

هیچ وقت نمی توانیم با اطمینان کامل از اصالت یک کالا صحبت کنیم. زمانی که حساسیت به قیمت شدید باشد ، معمولا باید درباره اصالت کالا ها بیشتر دقت کنیم. حتی در بازار ویپ ، کالا های تقلبی بسیاری وجود دارند که می توانند سلامت ما را در خطر قرار دهند. از ویپ و باتری هایی که به دلیل نقص و خطاهای مهندسی دچار انفجار می شوند تا جویس هایی که به دلیل استفاده از مواد اولیه بی کیفیت و ارزان قیمت ، می توانند عامل سرطان ریه باشند.

قبلا در ویپ ایکس و در مقاله ویپ چیست ؟‌ به صورت مفصل در رابطه با مواد تشکیل دهنده جویس ها صحبت کرده ایم و می دانیم که مواد اصلی و پایه جویس ، دو ماده با نام های VG و PG هستند.  در ساخت جویس های تقلبی ، معمولا از VG و PG با کیفیت بسیار پایین استفاده می شود. همین عامل ، می تواند در فرایند جذب در ریه ، مشکلات فراوانی ایجاد کرده و در نهایت منجر به ایجاد برونشیت حاد و یا حتی سرطان ریه شود. در این مقاله ، بیشتر تمرکز خود را بر تشخیص جویس های تقلبی قرار می دهیم. چرا که بیشتر از ویپ ها ، جویس های تقلبی را می توان در بازار یافت.

 

تشخیص ویپ های غیر اصلی و تقلبی

ویپ های تقلبی معمولا بخش بسیار کوچکی از بازار را در اختیار دارند. از آنجا که ویپ های جدید به سرعت به روز شده و نسخه های پیشرفته تر یکی پس از دیگری وارد بازار می شوند ، دیگر فرصت چندان زیادی برای تولید دستگاه های غیر اصلی باقی نمی ماند. اما با این حال ، همچنان شرکت های متعددی در سر تا سر دنیا وجود دارند که نسخه های تقلبی از دستگاه های پرفروش و مشهور را با مشخصات کاملا شبیه به نسخه اصلی ، تولید و وارد بازار می کنند.

شرکت های سازنده ویپ از جمله ویپرسو ، اسماک ، اسپایر و سایر شرکت ها ، درون بسته بندی دستگاه و در کنار دفترچه های راهنمای کاربر و ضمانت نامه ها ، معمولا یک کارت کوچک حاوی کد اصالت کالا قرار می دهند. این کد ، هم می تواند با کمک دوربین شما اسکن شود و هم می توان آن را به صورت دستی در وب سایت شرکت سازنده وارد کرده و اصالت کالا را بررسی کرد. پس از بررسی کارت اصالت ، می توانید بر روی یکی از لینک های زیر کلیک کنید.

تشخیص جویس های تقلبی و طرح اصلی

جویس های تقلبی بر خلاف ویپ های غیر اصلی ، بخش بسیار بزرگی از بازار را در دست دارند. دلیل حضور این جویس ها در بازار آن است که شرکت های سازنده معمولا تنوع زیادی نداشته و برای مثال ، یک نوع از جویس ممکن است سال ها در چرخه تولید تکرار شود. این جویس های خطرناک ، می تواند برای سلامت شما تهدیدی بسیار جدی به شمار آید. در این بخش ، به بررسی دو شرکت بزرگ تولید کننده جویس می پردازیم که نسخه های تقلبی آن ها ، در بازار ایران به راحتی در دسترس هستند. جویس نستی و جویس نیکد دو تولید کننده ی مشهور و با سابقه ی طولانی مدت در صنعت ویپ هستند که در این بخش از مقاله ، به بررسی مشخصات بین نسخه اصلی و تقلبی آن ها می پردازیم.

مشخصات و تفاوت های جویس نیکد اصلی و تقلبی

پیش از بررسی اصالت جویس خود ، لازم به ذکر است که باید همه ی ویژگی های اصلی با یک دیگر برابر باشند و حتی اگر متوجه فقط یک تفاوت در بین نسخه ی اصلی و تقلبی شدید ، شما از جویس غیر اصلی استفاده می کنید.

جویس نیکد اصلی و تقلبی

۱.  برجستگی های انتهای شیشه

اگر به انتهای شیشه ی جویس نیکد خود نگاه کنید ، باید با عبارت برجسته ی USA Vape Labs مواجه شوید که این مورد ، یکی از گزینه های تایید اصالت کالای مورد استفاده است. این برجستگی ها به صورت بیرون زدگی از سطح صاف شیشه هستند با لمس دست ، به راحتی قابل تشخیص می باشند.

۲.  نوشته های روی پلمپ قطره چکان

در جویس اورجینال نیکد ۱۰۰ ، باید شاهد نوشته های چاپی USA Vape Labs و یا لوگوی شرکت سازنده بر روی پلاستیک پلمپ درب قطره چکان باشید. البته توجه کنید که در برخی مشاهدات ، جویس های تقلبی نسل جدید نیز دارای این ویژگی هستند. بنابراین تنها به این گزینه تکیه نکنید و سایر مشخصات را نیز مورد آزمایش قرار دهید.

۳.  چاپ لیزری بر روی شیشه

در نسخه ی اصلی این جویس ، بر روی شیشه عبارت USA Vape Lab با استفاده از چاپگر های پیشرفته به چاپ رسیده است. البته این نوشته ممکن است بر اثر تماس دست به راحتی پاک شود که این مورد ، طبیعی بوده و عنوان یکی از موارد تایید اصالت کالا توضیح داده می شود.

۴.  نوشته برجسته در لبه ی قطره چکان

اگر به لبه ی پایینی درب قطره چکان توجه کنید ، باید نوشته های بسیار ریز و برجسته شده ی USA Vape Lab را مشاهده کنید. البته این نوشته ها علاوه بر این قسمت ، در قسمت بالای درب قطره چکان و در اطراف محیط پمپ نیز وجود دارند. ( این ویژگی ممکن است فقط در جویس نیکد سری جدید وجود داشته باشد و عدم مشاهده این نوشته در جویس نیکد سری قدیمی ، الزاماً دلیلی بر تقلبی بودن جویس مصرفی نمی باشد ).

 

مشخصات جویس نستی تقلبی و اصلی

در این بخش از مقاله ، ابتدا به بررسی مشخصات جویس های قدیمی نستی و سپس به بررسی مشخصات جویس های جدید این شرکت می پردازیم.

جویس نستی تقلبی و اصلی

۱.  شماره سریال اصالت کالا

نخستین مشخصه جویس نستی تقلبی ، نبود برچسب شماره سریال اصالت کالا بر روی درب جعبه ی جویس است. در محصول اصلی ( به تصویر سمت راست توجه کنید ) بر روی جعبه ی جویس یک برچسب کوچک وجود دارد که با خراش دادن سطح آن ، می توان کد اصالت کالا را در وب سایت نستی بررسی کرد.

جویس نستی تقلبی و اصلی

۲.  رنگ چاپ بر روی ظرف

اگر به این دو تصویر با دقت نگاه کنید ، متوجه افت شدید کیفیت و وضوح چاپ و رنگ در نسخه ی تقلبی جویس نستی خواهید شد. نسخه ی غیر اصلی جویس ، دارای رنگ تیره و وضوح بسیار کم است.

جویس نستی تقلبی و اصلی

۳.  کیفیت رنگ چاپ در نسخه استوانه فلزی

مشکل شفافیت بسیار پایین چاپ و اختلال های رنگی ، فقط به قوطی خود جویس محدود نمی شود و حتی در ظرف فلزی جویس نستی نیز این مشکل قابل مشاهده است. همچنین رنگ قسمت بالایی ظرف در نسخه ی تقلبی بسیار براق تر از نسخه ی اصلی است.

جویس نستی تقلبی و اصلی

۴.  حکاکی و تورفتگی در زیر قوطی جویس

جویس اصلی نستی ، دارای تو رفتگی و یک حکاکی واضح از عبارت NSTY در انتهای قوطی است. این تو رفتگی به عنوان مهم ترین و ساده ترین شناسه ی یک جویس اورجینال شناخته می شود. در نسخه یتقلبی ، این قسمت از قوطی دارای سطحی صاف و هموار است.

 

بررسی جویس های جدید نستی

جویس های جدید نستی ، معمولا دارای جعبه ی فلزی بوده و در بالای درب فلزی آن ها ، یک لیبل کاغذی دارای شماره سریال و QR وجود دارد. با نصب یک نرم افزار QR Reader ، می توانید بارکد موجود را اسکن کرده و پس از اسکن ، به صورت خودکار وارد وب سایت نستی خواهید شد. پس از تکمیل اطلاعات لازم ، شما قادر به آزمایش اصالت جویس خود خواهید بود.

جویس نستی تقلبی و اصلی

همچنین در جویس های ظرف پلاستیکی نستی ، شما باید حتما لوگوی برجسته ی Nasty را بر روی درب جویس مشاهده و لمس کنید ( مشابه تصویر سمت راست )‌ . در نسخه ی تقلبی ، این عبارت وجود ندارد .

یک دیدگاه

 1. ببخشید اصل بودن ویپ پنگوئن رو میشه بذارین لینکشو؟

  1. سلام
   بله در اولین فرصت براتون میزاریم

 2. سرام من میخوام اصالت کالارو از سایت اصلی بگیرم ولی هر چی میگردم گزینه ای پیدا نمیکنم برای اینکار میشه تصویری توضیح بدید چجوری اصالت ویپ رو بفهمیم

  1. سلام ، اصالت چه دستگاهی رو میخواید بررسی کنید‌؟

 3. سلام خسته نباشید
  ممنون بابت آموزش . یه سوال داشتم : ویپ با کوئل ساختنی بهتره یا کوئل شرکتی ، آیا تأثیری در دود داره اصلا …
  ممنونم

  بهـــرام
  1. با سلام ، آموزش ها برای آگاهی شما منتشر می شوند و از نظر لطف شما سپاسگزاریم.

   در پاسخ به پرسش تفاوت اتومایزر های RDA و RTA و RDTA و اتومایزر های با کویل شرکتی ( به اصطلاح ساب اهم Sub-Ohm ) ، باید بگیم که قطعا تاثیر بسیاری در افزایش کامدهی داره ، همچنین طعمی که به شما میده کمی تا کویل های ساب اهم متفاوته. در کل ، اگر از خانواده کویل های GT و یا QF ( اتومایزر های ویپرسو ) استفاده کنید ، تجربه ای تقریبا مشابه به اتومایزر های دستی و ساختنی خواهید داشت.

 4. سلام قربان خسته نباشی ماد لجند فیکم داره؟؟ اگه داره لطفا راه تشخیصشو بزار ممنون میشم

  1. سلام ، بله ممکنه در آینده فیک این مدل تولید بشه ، ولی تا الان موردی مشاهده نشده.

 5. درود فراوان…لطفا راجب حویس های اصلی و تقلبی شرکت blvk هم مطلب بزاریم…با تشکر

  1. سلام دوست عزیز
   در اولین فرصت انجام میشه
   تا زمان تولید مقاله میتونید از طریق شماره پشتیبانی راهنمایی بگیرید .

 6. راجب نحوه تشخیص فیک یا اصل بودن ویپ هم بنویسید خواهشا و اینکه سواگ استیک پیکو دستگاه فیک داره تو بازار؟

  1. سلام ، هم سواگ و هم استیک پیکو فیک دارن ولی استیک پیکو به نسبت خیلی بیشتر ،،، آموزش کامل تو همین مقاله هست و میتونید استفاده کنید.

 7. سلام و خسته نباشید
  ببخشید میخواستم بدونم سالت های نیکوتین VGod اصل و تقلبی دارن؟
  از کجا باید بفهمیم؟
  ممنون میشم جواب بدین

  1. سلام ، بله سالت های تقلبی هم تو بازار موجود هستن ، روش تشخیصشون اینه که زیر بطری یه برجستگی گوریل دارن و اینکه شماره سریال و تاریخ مصرف هم به صورت نقطه ای زیر بطری چاپ شده.

 8. سلام.ببیخشید این پرینت لیزری روی شیشه های ناکت.هیچ جا این پرینت رو ندیدم.این فقط مال سری جدیده یا اینایی که ما تا حالا خریدیم تقلبیه؟درضمن دلیلی داره رنگ درب های ناکت بعضی هاش سفیده بعضی هاش سیاه؟

  1. سلام ، پرینت تاریخ روی لیبل خود جویس حتما باید باشه و روی شیشه که نوشته USA Vape Labs ، ممکنه تو بسته بندی و جا به جایی پاک شده باشه ، چون چاپ لیزری که روش انجام میشه زیاد ماندگار نیست. و اینکه در حال حاضر بیشتر جویس های نیکد تو بازار دارن پلاستیکی میشن و تو ظرف های پلاستیکی Chubby Gorilla تولید میشن. تو سری شیشه ای ، قطره چکان مشکی برای جویس های معمولی نیکد و قطره چکان سفید برای سری Menthol یا یخی نیکد هست.

 9. ویپ ایکس عشقه

  سعید مشکین فر
 10. سلام روش تشخیص جویس liquaاصل هم بزارید .ممنون

  1. سلام جویس لیکوا مناسب برای استفاده تو ویپ نیست و برای استفاده تو الکترواسموک های قدیمی تولید میشه. روش تشخیصش هم با توجه به نبود نشونه ی فیزیکی و بو و کیفیت مایع هست.

 11. با سلام و عرض خسته نباشید
  سایتتون واقعا یکه از همه نظر
  میخواستم بدونم ک آیا سواگ یک و دو هم نسخه تقلبی دارن؟

  1. سلام ، شما لطف دارین .
   سواگ یک با توجه به این که بیش از ۳ ساله تولید میشه ، بله فیک هم داره ولی فیکش کاملا مشخصه و شاید حتی نیاز به اسکن بارکد هم نباشه . ولی سواگ دو زمان کمیه که اومده.

 12. سلام عذرخواهی میکنم درسته یه سری افراد میگن ویپ لوکس اس درجه ۱ ودرجه ۲ داره ولی درجه ۲ با اورجش هیچ تفاوت ظاهری نداره و فقط قطعات داخل دستگاه با هم متفاوته

  1. سلام ، خیر ، چیزی به نام درجه یک و دو وجودی نداره و حقیقت اینه که محصولی که توسط خود ویپرسو تولید نشه ، فیک و تقلبی به حساب میاد. اینکه داخل محصول فرق کنه ، چنین چیزی نیست و ممکنه تو دو سری ساخت مختلف از طرف کارخونه ، برد ها فرق کنن.

   پشتیبانی ویپ ایکس
 13. سلام
  بابت سایت قوی و محصولات کامل و مهمتر از همه اطلاع رسانی بسیار مفید برای کاربران به شما تبریک میگم.
  من میخواستم درمورد روش و نکات تشخیص سالت نیک اصل و فیک بپرسم. اخه بعضی فروشگاههای اینترنتی قیمتاشون یکمی پایینتره مثلا سالت تنباکو ویگاد ۱۴۵تومن (البته تخفیف خورده) دیدم، امکانش هست تقلبی باشه؟ به احتمال زیاد از شما خرید بزنم چون ارسال تهران رایگانه و اینکه خیالم راحته که صددرصد اورجیناله. ببخشید طولانی شد وقتتونو گرفتم، سپاس

  1. سلام ، ممنونم از نظر شما ، ما خودمون قبلا تو جشنواره فروش ویژه یه مدتی سالت و جویس ویگاد رو ۱۴۵ میفروختیم ، اما الان قیمت ها خیلی بالاترن و این تخفیف ها تکرار نمی شن. اصلی ترین روش تشخیص ، فقط و فقط کیفیت خود سالت و جویس ، بسته بندی ، چاپ و جعبه هست که اگر اورجینال رو دیده باشین ، راحت متوجه می شین.

   پشتیبانی ویپ ایکس
 14. سلام خسته نباشید میشه یه توضیح مختصر در مورد جویس اصل و های کپی بدین

  1. سلام ، توی همین مطلب مشخصات دقیق جویس های اورجینال و تقلبی هست . معمولا طعم ، رنگ بسته بندی و چاپ متفاوتن. ولی یه ویژگی که بیشتر جویس های اورجینال دارن اینه که انتهای بطری جویس ، یه علامت گوریل برجسته از شرکت چابی گوریلا هست.

   پشتیبانی ویپ ایکس
 15. با سلام جویس بازوکا تقلبی هس تو ایران اگه باشه نشونه یی چیزی داره خیلی ممنون ازتون

  1. سلام ، بله جویس بازوکا تقلبی های خیلی زیادی داره تو بازار ایران ، و بیشترشون هم حجمشون ۲۰۰ میل هست با اینکه این شرکت اصلا تو چنین حجمی جویس تولید نکرده! ولی تو ویپ ایکس ، همه ی جویسا اورجینالن. بازوکا فیک ، هم بسته بندی هم رنگ و هم بوی جویس ، به شدت متفاوتن.

   پشتیبانی ویپ ایکس
 16. با سلام و تشکر از توضیحات مفیدتون

  با عرض معذرت من فروشگاهایی را میشناسم که کد تایید اصالت کالا را از سایت ویپرسو برا محصولات فیکشون هم میگیرن.یعنی ویپرسو لوکس اس را به قیمت یک میلیون میفروشن و ادعا دارن که محصولشون اورجیناله.و برا تایید حرفشون کد اصالت کالا را هم جلو مشتری از سایت ویپرسو میگیرن.

  پرسش من اینه که چطوری این کارو میکنن.و با این شرایط چطور ما به این کد تایید اصالت کالا اعتماد کنیم؟

  1. سلام ، قیمت همیشه ملاک تشخیص اورجینال یا فیک بودن دستگاه ها نیست . اگر تایید اصالت کالا با اسکن کد انجام میشه ، محصول اورجینال هست. ولی پیشنهاد من این هست که حتما کد رو بررسی کنید ، داخل سایت vaporesso.com برید ، اونجا کد رو وارد کنید ، بعد مطمئن بشید.

   پشتیبانی ویپ ایکس
 17. پرسش دوم مم اینه که چرا این محصول تو سایت شرکت سازنده اش گرون تر از قیمت شما فروخته میشه؟

  آیا این دلیلی بر فیک بودن کالای شما نیست؟

  1. قیمتی که تو سایت سازنده هست ، قیمت MSRP هست. یعنی قیمت پیشنهادی کارخانه برای فروش. قیمتی که ما تهیه می کنیم ، قیمت عمده و توزیع کننده هست که از قیمت کارخونه خیلی کمتره ، و بعد ما اون رو به قیمت مناسب بازار ایران میفروشیم.

   مثلا فروشگاه VaporDNA در آمریکا ، نماینده ی اصلی ویپرسو هست که لوکس اس رو به قیمت ۵۹ دلار میفروشه : اینجا کلیک کنید این یعنی ۴۰ دلار کمتر از قیمت سایت ویپرسو!!

   پشتیبانی ویپ ایکس
   1. سلام امکان داره حتی با استفاده یک جویس کامل باعث مشگلات ریوی بشه؟

    1. سلام
     این مورد به خیلی چیزا بستگی داره ، اگر جویسی که میگید اورجینال و برای برند های استاندارد هست ، جویس ها تاثیر منفی روی ریه ندارن تا جایی که فعلا تحقیق شده.

     پشتیبانی ویپ ایکس
 18. سلام اگر لطف کنید منو راهنمایی کنید ممنون میشم من حدود دو سال قبل از شما یه سالت ویگاد کوبانو قهوه ای گرفتم عاشق این جویس شدم

  ار اون موقع نزدیک ۵ یا ۶ تا از این جویس ۶۰ میل از سایتای مختلف گرفتم همه سایتای معروف البته از شما نگرفتم هنوز دستگاهی که استفاده میکنم لوکس اس هستش تمام اون جوسایی که گرفتم رنگ تیره ای داشتن و با اینکه تاریخشون اوکی بود اصلا قابل استفاده نبودن به محض اینکه فایر دستگاهو میزدم انگار ده تا سیگار روشن کردم تو گلوم و حدود یک میلیون تومن من سر این جوس هدر دادم توی یوتیوب بررسی این جویس و دیدم رنگ جویس روشنه مایل به سفیده حتی اون سالتی که ازتون گرفتم رنگش روشن بود با اینکه سالت بود حالا میخام کمک کنید ببینم مشکل کجاس چون من صد مدل جویس دیگه تست کردم nasty و cloud nurdz همه اوکی بودن
  ببخشید طولانیه ولی خواهشا کمک کنید اگه من مشکلم حل شه حد اقل ماهی دو تا سه تا ارین جویس میخام چون مصرفم بالاس
  با تشکر

  1. سلام
   شما اول توضیحاتتون نوشتید که یه سالت ویگاد کوبانو قهوه ای گرفتید . سالت ها همشون ۳۰ میل هستن و حجم بیشتری ندارن. تو ادامه پیامتون نوشتید که ۵ ۶ تا جویس ۶۰ میل از همین طعم گرفتید ، در صورتی که اول سالت مصرف می کردید و بعد جویس کشیدید. احتمالا ۶۰ میل سالتی که گرفتید ، اگر سالت بوده و ۶۰ میل ، حتما فیک بوده.

   پشتیبانی ویپ ایکس
 19. سلام.بنده چند ساعت پیش یدونه پاد یکبار مصرف استیگ ویگاد تنباکو خشک گرفتم.میخواستم بپرسم چند روزه به دستم میرسه.

  جواد مقتدر
  1. سلام ، برای پشتیبانی و پیگیری سفارش ها با شماره تماس ۰۹۹۸۱۰۲۱۰۹۲ تماس بگیرید.

   فروشگاه ویپ ایکس
 20. سلام
  چرا تنوع سالت و مخصوصا سالت تنباکوییتون اینقدر کم شده؟ فکر میکنم خیلیا مثل من که بعد از سالها سیگار رو ترک کردن سالت مورد علاقشون تنباکویی هست. من سالت و جویسهای دیگه رو هم برای تنوع استفاده میکنم اما نود درصد مصرفم سالتهای تنباکوییه و متاسفانه تنوع این سالتها تو بازار ایران به شدت پایین اومده. سایت شما از نظر کویل و جویس تنوع خوبی داره و اگر این مشکل رو نداشتید با توجه به تجربه خوب خریدم از شما مشتری ثابتتون میشدم.

  نیما بهزادی
  1. سلام ، ما قبلا همه ی سالت ها حویس هایی که تو بازار محبوب هستن رو موجود داشتیم ، در حال حاضر این مشکل فقط برای ایران نیست و شما ویپ شاپ های همه جای دنیا رو بررسی کنید متوجه می شید که موجودیشون خیلی کم شده ، این به خاطر کرونا هست و امیدواریم به زودی حل بشه.

   پشتیبانی ویپ ایکس
 21. سلام مرسی از پاسخگوییتون

 22. سلام وقت بخیر برای فهمیدن اصالت پاد سیستم ساعتی یوول چکار باید بکنیم؟؟

  1. سلام دوست عزیز
   برای تشخیص قسمتی که qr code دارد رو اسکن کنید .
   یه کد ۱۶ رقمی داخل جعبه هست قسمت اصالت کالا وارد کنید تایید محصول از طریق پیغام نشان داده میشود.

   فروشگاه ویپ ایکس
 23. سلام
  من یک سالت dry tobacco VGOD متآسفانه از یک فروشگاه دیگه خریدم (البته شما موجود نداشتید)و علی رغم تصورم خیلی طعم بدی داشت.جوری که گذاشتم کنار. چون قبلا BLVK ازشما گرفته بودم وخیلی خوب بود.میخواستم بپرسم میتونه تقلبی باشه؟ تا به حال همچین نظری تو مشتری هاتون داشتید؟ ممنون از راهنمایی شما

  علیرضا نعمتیان
  1. سلام
   میتونسته فیک باشه
   ولی در نظر بگیرید که احتمال این هم هست که شما از طعم خوشتون نیاد به این دلیل که طعم ساده تنباکویی داره .
   بین مشتری ها همچین نظری نداشتیم

   فروشگاه ویپ ایکس
 24. سلام وقت بخیر. من ی درگ ایکس ۸۰ وات دارم و وقتی کویل ۶۰ الی ۸۰ رو روش میندازم اصلا نمیتونم تحملش کنم حتی روی ۶۰ چون جویس به شدت بسیار داغ میشه و اصلا نمیشه استفاده کرد. سوال اول این که آیا جویسم تقلبیه؟ دوم آیا ویپم تقلبیه؟ سوم من تحملم کمه؟ و ی سوال دیگه این جویسی که دارم نسبت به جویسای دیگه خیلی سریع تر تموم میشه. با همون کویلی که بقیه رو میکشیدم. این ی عامل تقلبی بودنشه؟ جویسم ی بازوکای صد میله و نمیدونمم اصله یا نه. ( نه دستگاه و نه جویس ها رو از شما تهیه نکردم)

  1. سلام ؛

   کام دهی بیشتر بر اساس اینکه وات رو بیشتر کنید ، کشیدنش سخت تر میشه. دستگاهتون نسبتا جدید هست و فکر نمی کنم تقلبی باشه ، ولی جویستون رو باید بررسی کنید. اما در کل لازمه بدونید که هر چی کام دهی بیشتر میشه ، کشیدنش هم سخت تر میشه.

   پشتیبانی ویپ ایکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

open

ارسال رایگان سفارشات بالای ۳۵۰ هزار تومان ، پرداخت درب منزل برای سفارشات تهران | سفارش و مشاوره تلفنی ۰۹۹۸۱۰۲۱۰۹۲ – ۰۲۱۹۱۰۱۵۵۳۵